دبیرستان پسرانه دکتر محمد شفیعی
آزمون های قلم چیامکانات مدرسه1مرکز تحقیقاتگلدونهدبیرستان متوسطه اول
فارسیEnglish

پیش ثبت نام سال تحصیلی 97-1396

سال نو مبارک

کمپین تحریم چهارشنبه سوری

دیگر پولمان را حرام ترقه هاوجنس های گوناگون نمی کنیم.
چهار شنبه سوری جشن ماست.
ازامسال آتش درست میکنیم ازروی آن می پریم وشادی می کنیم.
از امسال قاشق زنی می کنیم و به هم شیرینی می دهیم.
از امسال جشن واقعی میگیریم.
از امسال در آستانه سال نو خیابان ها رارنگارنگ می کنیم وبه هم عشق می ورزیم.
از امسال چهارشنبه سوری را ایرانی برگزار می کنیم.
از امسال به کودکانمان خواهیم آموخت که چهارشنبه سوری جشن شادی است.
جشن سپاس از خدای یگانه است نه ترس و وحشت.
چهارشنبه سوری جشن ماست.
تک تک ما حتی در برابر جشن های سرزمینمان مسئولیم چون بخشی از تاریخ و فرهنگ ماست.
چهار شنبه سوری امسال، این ملت ایران است که در حال آماده باش خواهد بود، تا مراقبت کنداز خلوت مردان آتش نشان با اندوه چهلمین روز در گذشت یاران عزیزشان.
باشد که آن شب هیچ حادثه ای این فداکاران دلیررا، بخاطرنجات دیگران، ازجمع خانواده شان وخانواده های داغدارشان، جدا نکند.

دومین همایش ارائه مقالات و اختراعات دبیرستان دکتر محمدشفیعی - 19 اسفند 1395

ویژه نامه موسسه فرهنگی آموزشی دکتر محمدشفیعی منتشر شد

ویژه نامه موسسه فرهنگی آموزشی دکتر محمد شفیعی با عنوان "گفتمانی با دانشمندان کوچک" منتشر شد

جهت دریافت نسخه الکترونیک آن، روی عکس بالا کلیک کنید.

دانلود تابلوی نوروزی 96

تابلوی نوروزی را تکمیل کنید ! 

از رنگ های کانون، که در آن رنگ آبی به معنی قوی بودن سبز به معنی خوب بودن و زرد به معنی متوسط و قرمز به معنی ضعیف بودن است، استفاده کنید. رنگ آمیزی تابلو نوروز براساس خودارزیابی دانش آموزان می باشد.

هر دانش آموزی در کانون تابلو نوروز مخصوص به خودش را دارد. توصیه ما این است که دانش آموزان با والدین و پشتیبان ها روی تابلو نوروز تمرکز کنند. مبنای رنگ آمیزی آزمون های مشابه دوران طلایی نوروز  است. معیار رنگ دهی مقایسه با هم‌ترازهاست. دلیل نام‌گذاری این تابلو نیز همین رنگ آمیزی است چراکه با رنگ‌آمیزی این برگه به شکل یک تابلو می‌شود . برای گروه های پایه لازم است هدف گذاری با آزمون مشابه انجام شود. 

اگر تابلو نوروزی را تکمیل کنید به صورت عملی این کار را انجام خواهید داد. ستون اول تابلو نوروزی مربوط به درس  است. رنگ آمیزی باید با رنگ های کانون آبی و سبز و زرد و قرمز انجام شود. در ضمن مقایسه شما باید نسبت به همترازهای خودتان باشد. می توانید برای زرنگ آمیزی ستون اول هم از نمره درس هایتان در مدرسه استفاده کنید یا براساس آزمون های کانون انجام دهید. دانش آموزان مدرسه هم همین طور. ستون دوم مربوط به مباحث است. شما ممکن است در مبحثی خوب کار کرده باشید ولی در مبحثی نیاز به تلاش بیشتر دارید با رنگ آمیزی در یک نگاه شما به راحتی متوجه نقاط قوت و ضعف خودتان می شوید.

در قسمت فایل ضمیمه ، تابلوی نوروزی مربوط به مقطع خودتان را دانلود کنید.

مراسم چهارشنبه سوری در نقاط مختلف ایران

جشن چهارشنبه‌سوری روز خاصی برای آتش‌افروزی و پریدن از روی آتش است. غروب آخرین سه‌شنبة سال یا همان شبِ آخرین چهارشنبة سال موعدی است که در آن همه برای برپایی این جشن به تکاپو می‌افتند.

.به نظر می‌رسد روشن کردن آتش به آیین زرتشتی برمی‌گردد اما دکتر نیک‌نام می‌گوید: «چهارشنبه‌سوری رسم زرتشتی‌ها نیست. اصلاً زرتشتی‌ها هفته ندارند و شنبه و چهارشنبه ندارند تا جشن چهارشنبه‌سوری در کار باشد.» 


ادامه مطلب...

کسب مدال طلا در مسابقات ناحیه ای لیگ عمود پرواز جام فجر 38

برگ زرین دیگری بر افتخارات مدارس پژوهش محور دکتر محمدشفیعی

دانش آموزان دبستان پژوهش محور دکتر محمدشفیعی در اولین سال حضور و پس از کسب مقام اول در مسابقات هواپیماهای بدون سرنشین اینک در مسابقات ناحیه ای لیگ عمود پرواز جام فجر 38 که در سی و هشتمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی برگزار شد ، حائز رتبه ی اول شده و مدال طلای این دوره از مسابقات را ازآن خود نمودند.

برنامه کلاس های آنلاین کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)

خوشمزه‌ترین رشته دانشگاهی دنیا

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ به تازگی دانشگاه university of the west of england اعلام کرده است که یک بورس تحصیلی سالیانه به مبلغ 15000 پوند در سال به یک داوطلب گزینش شده مقطع دکترای شکلات شناسی به مدت سه سال اعطا می‌کند.

گفتنی است؛ مدیران این دانشگاه در نظر دارند شایسته‌ترین فرد برای تحقیق در خصوص طعم و مزه، فرآیندهای شیمیایی و تخمیر دانه‌های کاکائو را پیدا کرده تا این فرد به طور تخصصی بر روی شکلات تحقیق کند.

صنعت شکلات‌سازی یکی از صنایع بسیار پر درآمد در دنیا است و صاحبان بسیاری از شرکت‌های شکلات‌سازی به دنبال خلاقیت در ساخت این محصول، طعم، بالابردن ارزش تغذیه‌ای و سلامت، کاستن از عوارض سلامتی آن، بسته‌بندی زیبا و مواردی از این دست هستند تا سود بیشتری بدست آورند.

فرد انتخاب شده برای گذراندن دوره دکترای شکلات‌شناسی می‌تواند به برخی از بهترین شرکت‌های شکلات سازی در سراسر جهان مانند میلکا، سفر کند و طعم شکلات‌ها را بچشد و از نزدیک در جریان چگونگی ساخت شکلات قرار گیرد.

همچنین پس از اتمام دوره تحصیلی دانشگاه پول و امکانات لازم برای ساخت و راه اندازی یک کارخانه جدید شکلات سازی را به این فرد داده می‌شود.

چند تا از 10 تا برای قبولی در رشته ها؟؟؟

آیا میدانید برای قبولی در رشته دلخواهتان چه نمره و رتبه ای لازم است؟

برای اطلاع از این موضوع و مشاهده کارنامه و تراز و رتبه ی مورد نیاز، اینجا کلیک کنید.

خلاصه درس دبیران - پایه چهارم

دانش آموزان محترم می توانید خلاصه درس مربوط به فصل مورد نظر کتاب خود را از فایل ضمیمه زیر دانلود نمایید:

رتبه های زیر 1000 کانون در کنکور 95

برای مشاهده رتبه کشوری و منطقه، تراز کانون و نمودار پیشرفت تحصیلی و سایر اطلاعات موردنیاز از رتبه های زیر هزار کنکور 95، اینجا را کلیک کنید.

ویژه نامه دومین همایش دانش آموزی

ویژه نامه دومین همایش دانش آموزی

دبستان پژوهش محور غیر دولتی پسرانه دکتر محمدشفیعی


:white_check_mark: ویژه نامه دومین همایش دانش آموزی دبستان پژوهش محور غیر دولتی پسرانه دکتر محمدشفیعی (ناحیه 3) منتشر شد.
در این همایش دانش آموزان دبستان 17مقاله و پژوهش علمی را به صورت گروهی، به زبان های فارسی و انگلیسی در جمع والدین ارائه کردند.


جزئیات و دانلود ویژه نامه

www.esfahanemrooz.ir/?newsid=169

همایش ارائه مقالات و اختراعات دبستان دکتر محمدشفیعی - 17 دیماه 1395

تست‌های نکته‌دار را بشناسید

قبل از شروع به حل تست‌های یک مبحث درسی، آن را به طور کامل و دقیق مطالعه کنید که مطمئن شوید به‌درستی آن را درک کرده‌اید؛ در غیر این صورت تست زدن کاری اشتباه و بی‌فایده است و می‌تواند علاقه و انگیزه‌ی شما را از بین ببرد.

با تست‌های ساده شروع کنید. بلافاصله بعد از مطالعه و یادگیری یک مبحث درسی به سراغ تست‌های مشکل و پیچیده نروید. حل تست‌های ساده می‌تواند تسلط شما را بر آن مبحث درسی بیش‌تر کند.


ادامه مطلب...

دانشگاه‌های برتر دنیا در چه کشورهایی هستند؟

دانشگاه آکسفورد طبق آخرین رتبه‌بندی موسسه آموزش عالی تایمز، بهترین دانشگاه دنیا شناخته شده است و این اولین باری است که یک دانشگاه خارج از آمریکا در این رتبه قرار می‌گیرد. در این رتبه‌بندی 980 دانشگاه برتر دنیا معرفی شده‌اند. اما پراکندگی این دانشگاه‌ها در کشورها به چه صورتی است؟

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مای‌ریپابلیکا، 980 دانشگاه برتر این رتبه‌بندی تنها 5درصد از موسسه‌های آموزش عالی در دنیا هستند و 79 کشور در این لیست نماینده دارند. توزیع دانشگاه‌ها اما اصلا یکسان نیست. دانشگاه‌های آمریکای شمالی در این رتبه‌بندی تسلط دارند. در 12 سال گذشته دانشگاه هیچ کشوری جز آمریکا در رتبه اول نبود و دانشگاه‌های آمریکایی همواره بیشتر رتبه‌های اول تا دهم را در اختیار داشته‌اند.

در سال 2016، 148 دانشگاه آمریکایی در این رتبه‌بندی حضور دارند و 63 دانشگاه در میان 200 دانشگاه اول هستند.


ادامه مطلب...

کتاب 10 سوالی های زیست شناسی

دانش آموزان محترم

جهت استفاده از کتاب آنلاین "10 سوالی های زیست شناسی" اینجا کلیک کنید.

هم تراز های شما در آزمون های پارسال چقدر پیشرفت کردند ؟

جهت مشاهده، روی عکس زیر کلیک نماییدریال پس اغز آن در صفحه وارد شده، تراز موردنظر و رشته خود را وارد کرده و نتیجه را مشاهده کنید.

رتبه های برتر کنکور 96-1395

مراسم تقدیر از دانش آموزان قبول شده در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

بودجه بندی کنکور ریاضی، تجربی، انسانی،هنر و زبان(چند سال اخیر)

بودجه بندی کنکور ( ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان )  در سال های گذشته را اینجا دانلود کنید.

دانلود نرم افزار جدول تناوبی

دانش آموزان عزیز، جهت دانلود نرم افزار جدول تناوبی اینجا را کلیک کنید.

مراسم تجلیل ار رتبه های برتر کنکور 93


مراسم با شکوه تجلیل از رتبه های برتر کنکور 93 کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)-اصفهان-پسران در ساعت 17 دوم شهریور در محل سالن همایش هتل برزگ عباسی برگزار گردید. حضور چهره های فخیم علمی و فرهنگی کشور و استان از جمله آقایان کاظم قلم‌چی، حسین سیستانی، امید جعفری، دکتر حسین خوش کیش و حاج حسین سرمه به این ضیافت اعتبار خاصی بخشیدند. این مراسم به رسم مالوف با سخنان دکتر محمد شفیعی آغاز گردید و از جناب آقای قلم‌چی و آقای سیستانی نیز ایراد سخنرانی به عمل آمد. مراسم با اهدای جوایز و عکس های یادگاری ادامه پیدا نمود و در پایان نیز دانش آموزان و اولیای محترم آن ها مورد پذیرایی قرار گرفتند.

جشن رتبه های زیر 1000 کنکور 94

دبیرستان دکتر محمدشفیعی

موفقیت دانش آموزان در جشنواره خوارزمی

 

کسب موفقیت دانش آموزان دبیرستان دکتر محمدشفیعی امیرمحمد آزادی و وحید ولی پور در جشنواره خوارزمی و کسب مقام کشوری در ساخت دستگاه تولید ذرات نانو با راهنمایی مهندس حجتی دبیر فیزیک دبیرستان