دبیرستان پسرانه دکتر محمد شفیعی
فارسیEnglish

تعداد داوطلبان کنکور 96

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور با بیان اینکه بیش از 50 درصد داوطلبان کنکور 96 در گروه آزمایشی تجربی قرار دارند، گفت: این آزمون روزهای 15 و 16 تیرماه سال 96 در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار می‌شود.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: آزمون سراسری سال 966 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و همچنین کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: برای شرکت در آزمون سراسری 96 جمعاً تعداد 


ادامه مطلب...

چند تا از 10 تا برای قبولی در رشته ها؟؟؟

آیا میدانید برای قبولی در رشته دلخواهتان چه نمره و رتبه ای لازم است؟

برای اطلاع از این موضوع و مشاهده کارنامه و تراز و رتبه ی مورد نیاز، اینجا کلیک کنید.

آخرین اخبار از تعداد ثبت نامی‌های کنکور 96

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از 433 هزار داوطلب در آزمون سراسری 96 خبر داد و گفت: داوطلبان تا ساعت 24 روز پنجشنبه "28 بهمن‌ماه 95"فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

لذا داوطلبانی که تاکنون برای ثبت‌نام در این آزمون اقدام ننموده‌اند اکیداً توصیه می‌شود که در این مهلت باقی‌مانده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و  اطلاعیه‌های مربوطه در صورت واجد شرایط بودن و با رعایت ضوابط نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

رتبه های زیر 1000 کانون در کنکور 95

برای مشاهده رتبه کشوری و منطقه، تراز کانون و نمودار پیشرفت تحصیلی و سایر اطلاعات موردنیاز از رتبه های زیر هزار کنکور 95، اینجا را کلیک کنید.

همایش‌های آنلاین جمع بندی نیم سال اول

پوستر مبحثی همایش جمع بندی نیم سال اول را در ادامه مطلب مشاهده نمایید:


ادامه مطلب...

بودجه بندی کنکور ریاضی، تجربی، انسانی،هنر و زبان(چند سال اخیر)

بودجه بندی کنکور ( ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان )  در سال های گذشته را اینجا دانلود کنید.

ثبت نام مرحله دوم آزمون سراسری سال 1395

  • ثبت نام مرحله دوم آزمون سراسری سال 1395 از هم اکنون آغاز شد
  • مهلت ثبت نام مرحله دوم : زمان شروع ثبت نام از روز دوشنبه 17 اسفند 1394 لغایت روز پنج شنبه 20 اسفند 1394 می باشد.
  • جهت شروع ثبت نام و ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اینجا را کلیک کنید.

اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌درخصوص اعلام زمان مجدد ثبت نام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌ سراسری‌ سال‌ 1395 دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌...

بدین‌وسیله‌ به‌اطلاع‌ آن دسته از داوطلبان متقاضی‌ ثبت ‌‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ برای‌ دوره‌های‌ روزانه‌، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری، مجازی، دانشگاه فرهنگیان و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌، دانشگاه‌ پیام‌نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ سال 1395 و نیز متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی (آن دسته از کد رشته‌های تحصیلی که پذیرش آنها بر اساس آزمون صورت می‌پذیرد)، که در مهلت تعیین شده (از تاریخ 94/11/19 لغایت 94/12/1) موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نگردیده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته اند نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام نمایند، می‌رساند مهلت مجددی برای ثبت‌نام در آزمون مذکور از روز دوشنبه مورخ 94/12/17 تا روز پنجشنبه مورخ 94/12/20 درنظرگرفته شده است که داوطلبان می توانند منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در این خصوص اقدام نمایند.


ادامه مطلب...

چند پیشنهاد به دانش آموزان کنکوریچند پیشنهاد به دانش آموزان کنکوری

 

1-ترتیب پاسخ گویی به سئوال های درس های مختلف را تغییر ندهید و به همان ترتیب توالی درس ها دردفترچه ی کنکور پاسخ  دهید . البته این کار را  در منزل و هم در جلسه آزمون تمرین کنید.

2-هر سه روز یک بار همه درس ها را به روش جمع بندی مطالعه کنید  و در هر درس مهم ترین و ضروری ترین کار را انجام دهید .

3-برای  این که در هفته های پایانی و جلسه آزمون درس ها و مبحث ها را قاطی نکنید از تکنیک مبحث شناسی استفاده کنید .(زرد اختصاصی )


ادامه مطلب...

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1395

دانش آموز گرامی، جهت دانلود دفترچه راهنما از فایل ضمیمه زیر استفاده نمایید:

فایل های ضمیمه :

اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره تاریخ‌ ثبت‌نام‌ و همچنین‌ شرایط و ضوابط شرکت در‌ آزمون‌ سراسری‌ ‌سال‌ 1395

 بدین‌وسیله‌ به‌اطلاع‌ کلیه‌ داوطلبان‌ متقاضی‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال 1395 برای‌ پذیرش در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور (آموزش‌ از راه‌ دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در رشته‌های مذکور براساس آزمون صورت می‌پذیرد، می‌رساند که‌ ثبت‌نام‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون‌ مذکور و همچنین ویرایش اطلاعات ثبت‌نام از روز دوشنبه مورخ 19/11/94 (نوزدهم‌ بهمن ماه 1394) آغاز می‌شود و در پایان‌ وقت‌ روز چهار‌شنبه مورخ 28/11/1394 (بیست و هشتم بهمن ماه‌ 1394) پایان‌ می‌پذیرد؛ لذا داوطلبان‌ می‌توانند در مهلت‌ مقرر براساس توضیحات ذیل برای شرکت در آزمون سراسری سال 1395 اقدام نمایند. 

الف) تکالیف داوطلبان‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون:‌ 


ادامه مطلب...

تاثیر نمرات پیش دانشگاهی در کنکور 95 و کنکور 96

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد، میانگین نمرات دانش‌آموزان متوسطه در دو سال اخیر ۱۲ است که از نظر ما خوب نیست و انتظار داریم نمرات از ۲۰ همان۲۰ باشد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص میانگین نمرات نهایی دانش‌آموزان دوره متوسطه، اظهار داشت: سر جمع میانگین نمرات متوسطه کل کشور در یکی دو سال اخیر نزدیک 12 است.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا این میانگین نمره خوب یا بد است؟»، خاطرنشان کرد: از نظر ما خوب نیست و انتظار داریم نمرات از 20 همان 20 باشد اما این غیرواقعی است.


ادامه مطلب...

فهرست حذفیات منابع سوالات کنکور 95

فهرست حذفیات منابع سوالات کنکور 95

 

حذفیات کنکور 95

 

فهرست حذفیات منابع سوالات کنکور 95 توسط سازمان سنجش در پیک سنجش منتشر شد.

منبع: پیک سنجش


ادامه مطلب...

آغاز ثبت‌نام اینترنتی برای متقاضیان تحصیل در رشته‌های تحصیلی دانشگاه امام صادق (ع)

 بدین‌وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان رشته‌های تحصیلی دانشگاه امام صادق (ع) در سال 1395 می‌رساند که ثبت‌نام اینترنتی متقاضیان رشته‌های تحصیلی این دانشگاه از تاریخ 194/9/16 آغاز گردیده است. لذا داوطلبان علاقه‌مند می‌بایست در زمان تعیین شده به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه به نشانی: www.isu.ac.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام برای پذیرش اقدام نمایند. داوطلبان گرامی می‌توانند بمنظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و ضوابط دانشگاه، نحوه ثبت‌نام و سایر موارد به پایگاه اطلاع‌رسانی: www.gzn.isu.ac.ir مراجعه نمایند. 

لازم به توضیح است که کلیه متقاضیان در هنگام ثبت‌نام آزمون سراسری سال 1395 (که از روز دوشنبه 94/11/19 آغاز خواهد شد)، می‌بایست بند مربوط به علاقمندی دانشگاه امام صادق (ع) را در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی علامتگذاری نمایند.

هم کار کردند،هم درس خواندند و یک‌‌رقمی شدند!

هم کار کردند،هم درس خواندند و یک‌‌رقمی شدند!

دانش آموزان فکر می کنند به دلیل این‌که آن‌ها افراد خاصی بوده‌اند و غالبا از ترازهای بالا شروع کرده‌اند و یا پدر و مادرشان تحصیلات بالایی دارند با آن‌ها فرق دارند و فکر می‌کنند خودشان نمی‌توانند موفق شوند. چرا که 90 درصد مردم، از قشر متوسط هستند و دانش آموزان فکر می کنند اگر پدر یا مادر آن ها تحصیل کرده نباشد نمی توانند رتبه های تک رقمی کسب کنند.

گفتگو با کسانی که هم کار کردند و هم درس خواندند و هم یک‌‌رقمی شدند در زیر ارائه شده است.ادامه مطلب...

روش‌های مطالعه‌ی چند رتبه برتر کنکور در درس شیمی

روش‌های مطالعه‌ی چند رتبه برتر کنکور در درس شیمی

 

روش‌های مطالعه‌ی 10 رتبه برتر کنکور در درس شیمی

 

روش‌های مطالعه‌ی هر کسی مخصوص خود اوست و همه باید سعی کنند روش‌های مطالعه‌ی موفق خودشان را در هر درس پیدا کنند. توصیه‌ی ما این است که روش‌های موفق مطالعه‌ی خود خصوصا در دروسی که نقاط قوت پایدار شما هستند را کشف کنید و آن را به دروس مشابه نیز تعمیم دهید. در مواردی که روش مطالعه‌ی شما خیلی منجر به نتیجه‌ی مطلوبی نشد از کلکسیون روش‌ها استفاده کنید و روشی‌را که به روحیات شما نزدیک‌تر است را انتخاب و سپس شخصی‌سازی کنید و پس از مدتی اگر نتیجه‌بخش بود آن را ادامه دهید. یادگیری از همتایان نیز فقط محدود به یادگیری از برترها نیست گاه شما ممکن است روش مطالعه‌ی درسی را از روش‌های کسی انتخاب کنید که از شما از لحاظ ترازی پایین‌‌تر باشد. لزومی ندارد از کسی تقلید کنید ولی می‌توانید از روش‌های مطالعه‌ی دیگران ایده‌ بگیرید.

در ادامه روش‌های مطالعه‌ی برخی از برترها در درس شیمی را آورده‌ایم:


ادامه مطلب...

ثبت‌نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی آبانماه ۱۳۹۴

جهت ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی به آدرس زیر در سایت سازمان سنجش، مراجعه فرمایید و یا اینجا را کلیک کنید.

http://register2.sanjesh.org/rgsarwe9407/

اطلاعیه سازمان سنجش درباره تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون های سراسری سال 1395 و 1396

 براساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 1394/6/28 و در راستای اجرای قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» مصوب 10/6/1392 مجلس شورای اسلامی، میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1395 و سال 1396 به شرح ذیل می باشد:


ادامه مطلب...